2012-07-30

Wolverine - tus




Az eredetileg James Howlett nevű, ám legtöbbször Logan-ként emlegetett szereplő eredettörténetét egyébként több, mint húsz évig titokban tartotta a Marvel, csak apró utalásokat engedtek meg vele kapcsolatban (kanadai származás, több mint kétszáz éves kor, kapcsolata a szamuráj kultúrával, kormányügynöki múlt, stb.) melyeket végül mind beleépítettek a 2006-ban kezdődő, Wolverine: Origins című, a karakter teljes eredettörténetét bemutató sorozatba. Ezen a tusrajzon már kisebbre vettem a fejét, az öklökhöz képest még így is talán nagy, de a ceruzás vázlathoz képes mindenképpen arányosabb..  

Wolverine - ceruza



Ha a Fenegyerek az egyik kedvenc Marvel karakterem, akkor a "másik" kétségtelenül a rendkívül összetett személyiségű Rozsomák (akit sajnos az átlag mozinéző kedvéért Farkasként is ismerhetünk) A Len Wien író és idősebb John Romita rajzoló által megteremtett szereplő először a Hihetetlen Hulk ellenfeleként tűnt fel 1974-ben (Incredible Hulk 180. szám) Ezen a ceruzás vázlaton még a feszült, előre hajoló testtartás ellenére is túl nagy lett a feje, azt hiszem.



2012-07-24

Daredevil - ceruza



Matt Murdock, a vak ügyvéd és alteregója Fenegyerek figuráját (ki hitte volna?) Stan Lee alkotta meg Bill Everett rajzolóval 1964-ben. Daredevil egyik kedvenc karakterem a Marvel univerzumban, annak ellenére is, hogy itthon csupán hat szám jelent meg, két Marvel Extra füzetben 1994-ben. Azóta persze feltűnt több magyar kiadású Marvel történetben, de saját sorozata nem volt.  

Daredevil - tus



A képregénysorozat első kiadásán olyan nagyszerű rajzolók dolgoztak, mint Gene Colan, Frank Miller, David Mazzucchelli és John Romita Jr., csak hogy a kedvenceimet említsem.

Daredevil - színek



Az 1998-ban megjelenő második kiadástól kezdve egyre több kivételes tehetségű művész dolgozott a címen. A Marvel képregényektől szokatlan módon például vízfestékkel készült, egészen egyedi grafikájú számok is napvilágot láttak. Ilyenek voltak például David Mack munkái is. Személyes kedvenceim közé tartoznak még Alex Maleev, Bill Sienkiewicz vagy Paolo Rivera, aki már a 2011-ben megjelenő harmadik kiadás rajzolója.

Bringastrip


A Decathlon és a Magyar Képregény Szövetség 'Bringázz a munkába' pályázatának, úgynevezett "beugró" fordulójára készült ez a rövid képregénycsík (strip) 



Ez már a második forduló anyaga, amire a pályázat facebook oldalán lehetett szavazni. A képregényre kattintva még el is lehet olvasni a rendkívül humoros szöveget.

Loki - ceruza



A Journey into Mystery című kiadványában a Marvel (Naná, hogy Stan Lee ötlete nyomán) sorra vonultatta fel a különböző népek (görög, római, skandináv) mitológiai szereplőit, mindezt a kiadó saját kontinuitásában játszódó történeteiben. Így válhatott például Loki, Thor féltestvére a Bosszú Angyalai (Avengers) egyik legnagyobb ellenfelévé. Az 1952-ben indult sorozatot hosszas "pihenő" után reaktiválták a közelmúltban. A rajzról annyit, hogy az idő múlásával is viszonylag elégedett voltam vele, bár a jobb kézfeje ormótlanul nagyra sikeredett és a csípőjét is elég érdekesen fordítja...

Loki - tus



A tuskihúzott változatban már kisebbre vettem a kezét, plusz csináltam egy egyszínű hátterű, "limited editon" változatot, mert szerintem jól néz ki.

Loki - színek és háttér



Loki eredetileg a skandináv mitológia vészt hozó istene, Odinnak, Mindennek atyjának fogadott fia. A palást elülső részére ezért egy skandináv motívumot rajzoltam, Thor pörölyét, nyelén az Yggdrasilal, a mitológiai kőris világfával. 

Az Összeesküvők - tus



Leendő sógoromnak és kedves feleségének az esküvőjére szánt nászajándéknak készült ez a fiktív moziplakát. Nem nagy titok, hogy az ifjú párról korábban készült fotók, valamint egy női kardozóról és egy amerikai katonáról (ez utóbbi a vőlegény airsoft szenvedélyét volt hivatott jelképezni) letöltött kép segítségével állt össze ez buddy-filmes, hát a hátnak vetve típusú kompozíció. 

Az Összeesküvők - színek és háttér



A figurák kiszínezése és a háttér elkészítése után egy valódi moziplakáthoz hasonlóan alulra került a jellegzetesen nyújtott betűkből álló "credits" , a különböző gyártók és technikai közreműködők logói, az esküvő dátuma, egy (akkoriban még nem ormótlanul a plakát felét kitakaró) besorolást jelző logó valamint egy jóindulatúan csiricsáréra fotosoppolt, piszkosul eredeti 'Az Összeesküvők' szövegű címfelirat. 

Last son of Krypton - tus



Ha a Marvel ikonikus, jenki trikolórba öltöztetett figurája Amerika Kapitány, akkor a DC Comics-é minden kétséget kizáróan Superman.  A Last son of Krypton amellett, hogy Superman egyik visszatérő megnevezése (csakúgy mint Batmannek a Dark Knight vagy Caped Crusader) egy Elliot S. Maggin nevű amerikai író regénye is, ami nagyjából az 1978-as első mozifilm alapjául is szolgált. A rajz önmagában egy átlagos piéta ábrázolás, képregényes vonatkozását a borítóra helyezés adja majd meg.  

Last son of Krypton - színek és háttér



A klasszikus művészeti alkotások képregényes kontextusba való helyezése egyébként gyakran visszatérő eleme az iparágnak. Számos ilyen és ehhez hasonló hommage jelent már meg a legkülönfélébb stílusú (akár szuperhős) képregények lapjain.

Game of Thrones fiktív képregény borító - ceruza



George R. R. Martin A tűz és jég dala című fantasy eposzának nagy rajongójaként engem is megihletett a téma. A Dynamite Entertainment kiadónál ugyan jelent meg korábban Trónok Harca képregény, én mégis a kellően sötét képi világáról is híres Dark Horse Comics-ot választottam "hordozónak". Meg ezért fiktív képregény borító, ugye. Nagyjából így akartam megrajzolni, minden a helyén volt, egyedül Tyrion Lannister feje nem sikerült az igazira.

Game of Thrones fiktív képregény borító - tus



A kihúzásnál aztán "lecseréltem" Tyrion fejét. így jobban hasonlít Peter Dinklage-re aki a filmsorozatban játssza az Ördögfiókát.

Game of Thrones fiktív képregény borító - színek



A háttérrel való babrálás helyett úgy döntöttem, hogy inkább valami erős fény előtt álljanak a szereplők, szerintem így is jó és főleg kellően hatásvadász, amilyennek egy mainstream képregény borítónak "lennie kell".

Funzine pályázat 2012



A FUNZINE magazin 2012-es pályázatán Petőfi Sándor figuráját kellett modernizálni, a mai korba helyezni. Én ezzel az alul öltözött pesti hipster Petőfivel pályáztam. Balról jobbra a fázisok: ceruzás skicc, tus, alapszínek, árnyékok, fények és egyéb effektek.

Amerika Kapitány - ceruza



Steve Rogers, azaz Amerika Kapitány a Marvel ikonikus figurája, a hazafiasság mintaképe és a mindig erőtől duzzadó Amerika jelképe. Ez a szokatlanul feszítő, félalakos beállítás is ezt a  fontos jellemvonását akarta kifigurázni kihangsúlyozni. A fej és állszerkezet már-már david coulthard-i kockává egyszerűsödött.

Amerika Kapitány - tus



Így még kevésbé tetszett, elég szálkás lett a kihúzás, az alfele hiányáról nem is beszélve. Ráadásul bármilyen típusú csillag megrajzolása szinte megoldhatatlan feladat elé állít.




Amerika Kapitány - színek és háttér



A teljesség igénye miatt a színezés sem az igazi. Kissé foltos és, hát valljuk be össze is van csapva rendesen. Na, de kellenek ilyen ellenpéldák is. A zászló tetszik.




A támaszkodó


Vándor - tus


Vándor - színek és háttér


2012-07-23

Xtigmatic CD borító - skicc



A méltán ismeretlen Xtigmatic nevű metálbanda és szellemi vezérük, régi cimborám N.M. meggondolatlanul megbízott az első maxijuk borítójának megtervezésével. A lemez első meghallgatása után készült ez a skicc.

Xtigmatic CD borító - ceruza



A második ceruzás vázlat. Ebből készült a borító.

Xtigmatic CD borító - tus


Tus. Szerintem így nézett ki a legjobban.

Xtigmatic CD borító - színek


Színek, logotípia, egyéb biszbaszok.


Hawkeye - ceruza



A hatvanas évek megannyi képregényszereplőjéhez hasonlóan Clint Barton, azaz Hawkeye (igen, sikerült magyarul Sólyomszemre fordítani) figurája is Stan Lee fejéből pattant ki 1964-ben. A rajzolója Don Heck volt. Barton egy évvel később lett tagja a Bosszú Angyalainak, az Avengers 16. számában.

Hawkeye - tus



A tuskihúzás során még finomítottam egy kicsit a végtagokon, nagyobb terpesz, ilyesmi. 

Hawkeye - színek



Színek és egy kicsit sem hatásvadász robbanás a háttérben. Az öltözék pedig arra a SHIELD göncre hajaz, amit Jeremy Renner viselt az Avengers filmben Sólyomszem szerepében. Ha jobban belegondolok minden más is Rennerre hajaz.

Absorbing Man - ceruza



Az első 'fan-made képregény borító' jellegű munkám. A figura a Marvel univerzum egyik jóvágású és éles eszű (nem.) rosszfiúja, Carl "Crusher" Creel. A karaktert a legendás páros Stan Lee és Jack Kirby alkották meg 1965-ben. A Journey into Mystery 114. számában tűnt fel először Thor ellenfeleként. Magyar fordításban a némileg pejoratív Szivacsember nevet kapta...

Absorbing Man - tus



A tuskihúzás fázisa. A "modern" technikának köszönhetően és a jelentősen leegyszerűsített utómunka érdekében toll és tinta helyett digitalizáló táblával.

Absorbing Man - színek



Végül a csilli-villi, amerikai mainstream stílusú színezés...

Fej


Monster


Ezt a kedves figurát még a főiskolán készítettem karaktertervként Wahorn András animáció órájára.

Logan san


Ser Bikanyak